•
  •
  •
  •

Crvena zvezda se nalazi na korak do plasmana u finale plej ofa ABA lige. Sjajnom igrom u poslednjoj deonici Beograđani su u prvom meču savladali Igokeu 76:61 (39:42) u dvorani “Aleksandar Nikolić” i potreban im je još jedan trijumf da dođu do meča za titulu.

U prvom poluvremenu ekipe su igrale u serijama. Igokea je uglavnom pogađala za tri poena. U jednom trenutku imali su šest poena prednosti i poveli 30:24. Brzo je Zvezda uzvratila sa devet uzastopnih poena i otišla na plus tri 33:30.

Ipak u završnici su se bolji snašli košarkaši Igokee i sjajnim zakucavanjem Karmajkla otišli su na odmor sa tri poena prednosti 42:39. Odličan je u redovima Igokee bio Edin Atić sa 11 poena, dok je u Zvedi posle prvih 20 minuta najefikasniji Lojd sa devet poena.

Na startu drugog dela pokušavali su crveno-beli da zaigraju čvršću odbranu. Viđen je znatno manji broj poena, a Zvezda je na krilima sjajne igre kapitena Lazića u napadu i odbrani na dva minuta do kraja četvrtine stigla do vođstva 53:51.

Izjednačila je Igokea, ali Lazić trećom trojkom vodi Zvezdu na 56:53. Jovanović poenima iz reketa vratio je šampiona Bosne i Hercegovine na minus jedan uoći starta poslednje deonice.

Zvezda je odlično počela poslednju deonicu, posebno u odbrani. Sveli su Igokeu na samo tri poena. Na drugoj strani su uglavnom sa linije slobodnih bacanja na pet minuta pre kraja stigli su crveno-beli na plus osam 66:58, što je bila najveća prednost Zvezde od početka meča.

Sve je od tog trenutka išlo na vodenicu Beograđana. Volden sjajnim ulazom i Lojd trojkom uz dodatno slobodno bacanje vode Zvezdu na nedostižnih 12 poena viška. Do kraja meča više nije bilo drame i stiže do vođstva u seriji od 1:0.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Lojd sa 21, Volden je dodao 13, a Dobrić 12 poena. Odličan je bio i Lazić sa 10 poena i sjajnom rolom u odbrani. U Igokei se istakao Atić sa 15 i Nikola Jovanović sa devet poena.

Druga utakmica igra se u Laktašima 7. maja, a eventualna majstorica zakazana je za 11. maj.