•
  •
  •
  •

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Toronto Reptorse na svom parketu rezultatom 121:111, uz novi dabl-dabl učinak srpskog centra Nikole Jokića.

Džoker je duel u Koloradu okončao sa 19 poena (8/13 iz igre, 2/3 za tri) i 11 skokova, uz dve asistencije za 28 minuta u igri i tako bio među najzaslužnijima za 300. trijumf u karijeri trenera Majkla Melouna.

Efikasniji od rođenog Somborca u taboru Nagetsa bio je Majkl Porter junior sa 23 poena, uz sedam uvaćenih lopti, 15 poena dodao je Džamajkl Grin, a 12 Fakundo Kampaco.

Kod Reptorsa, Odži Anunobi je ostvario 25 pona. Pratio ga je Kajl Lauri sa 20.

Posle rezultatske klackalice tokom tri četvrtine, Denver je do četvrte uzastopne pobede stigao furioznom partijom u poslednjoj. Serijom 26:6 pobegao je na maksimalnih +23 (114:91) i više povratka za goste iz Kanade nije bilo.

Natesi su četvrti na Zapadu sa 42-21. Toronto je 12. na Istoku sa 26-37.

Aleksej Pokuševski imao je loše šutersko veče u porazu Oklahoma Siti Tandera od Nju Orleans Pelikansa 109:95.

Srpski igrač je za skoro 28 minuta šutirao 3/16, 2/5 za tri, iz igre i meč okončao sa osam poena, devet skokova i jednom asistencijom.

Najefikasniji kod Tandera bio je Dort sa 17 poena. Na drugoj strani, NOP su do slavlja vodili Vilijamson sa 17 i Ingram sa 24 poena.

Pelikansi imaju skor 28-35. OKC je na 21-42.

Dalas Meveriksi pobedili su Detroit Pistonse na strani 115:105, a Boban Marjanović je za deset minuta upisao četiri poena, sedam skokova i dve asistencije.

U odsustvu Luke Dončića, kod Mevsa je ubedljivo najbolji bio Tim Hardavej junior sa 42 poena. Na drugoj strani, po 20 su imali Džekson i Stjuart, s tim što je Stjuart ostvario i 10 skokova.

Dalas je na 35-27, Detroit ima 19-44.