•
  •
  •
  •

Demijen Lilard i Jusuf Nurkić su odigrali odličan meč protiv Bruklin Netsa i Portland je slavio na gostovanju 128:109. Njih dvojica su zajedno ubacili 55 poena. Ekipa Sakramenta je bila bolja od Los Anđeles Lejkersa koji su izgubili uprkos povratku Lebrona Džejmsa. Derbi dve najbolje ekipe Zapada su igrali Finiks i Juta, a slavili su Sansi 121:100.

Portland je odigrao sjajnu utakmicu protiv najboljeg tima Istoka i slavio je 128:109. Ovo je novi trijumf Blejzersa na turneji po istoku koji im je veoma važan za plej-of. Demijan Lilard je dominirao u drugom poluvremenu kada je dao 22 poena, a Blejzersi su tokom treće četvrtine uspeli da se odvoje i da reše meč. Portlandu je ovo treći trijumf na turneji, a sledi im meč sa Milvoki Baksima.

Lilard je svoja 32 poena uglavnom spakovao sa perimetra, pogodio je osam trojki iz 13 pokušaja, dok je Jusuf Nurkić imao 23 poena i 11 skokova. Kod Bruklina nisu igrali Kevin Durent i Džjems Harden pa je Kajri Irving vodio glavnu reč sa 28 poena.

Sakramento Kingsi su napravili iznenađene i dobili Los Anđeles Lejkerse u kalifornijskom derbiju 110:106. Lejkersi su imali prednost tokom druge i treće četvrtine da bi Kingsi u poslednjoj deonici uspeli da naprave seriju 10:0 i da se vrate u duel. Terens Dejvis je imao neke važne pogotke za Sakramento u poslednjih pet minuta, da bi na pola minuta do kraja povratnik Lebron Džejms ubacio koš za 108:106 na tridesetak seknudi do kraja. Posle rampe Entonija Dejvisa, Lejkersi su imali poslednji napad na meču, ali je Lebron promašio trojku za trijumf.

Svoj prvi meč posle pauze on je završio sa 16 poena, Dejvis je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Tajris Haliburton ubacio 23 kod Sakramenta.

Finiks Sansi su dobili Jutu 121:100 i sada su ove dve ekipe izjednačene po broju pobeda i proaza. Obe imaju skor 45-18. Sansi su od početka bili u prednosti i nisu nameravali da stanu protiv Jute koja je do skora bila tim sa najboljim učinkom u ligi. Devin Buker je bio raspoložen sa šutem iz igre 13/19, a duel je završos a 31 poenom. Uz njega je Majls Bridžis ubacio 18 poena, a Dario Šarić je sa klupe dodao osam poena za 23 minuta koliko je proveo na parketu. Bojan Bogdanović je kod Jute imao 22 poena.

Čikago, kome i dalje nedostaje Zek Lavin je sve dalje od plej-in turnira. Sada zaostaje tri pobede za Vašingtonom koji je deseti, a to se desilo nakon poraza od Milvokija 108:98. Možda bi rezultat bio i ubedljiviji, ali Baksima nije igrao Janis Adetokunbo koji je povredio skočni zglob jedno veče ranije. Već na poluvremenu su Baksi imali 19 razlike, da bi u drugom kontrolisali rezultat. Kris Midlton i Burk Lopes su imali 22 poena kod Milvokija, dok je za domaće Kobi vajt ubacio 21, a Nikola Vučević svega 17. On je imao i 15 skokova, a baš je crnogorski centar imao loš meč jer je iz igre šutirao 7/27.